Acil Tercüme

28 Ocak, 13:01

Ülkemizde çok sayıda firma, yurtdışında çalışmak için çeşitli anlaşmalar düzenliyorlar. Bu anlaşmalarda yabancı firmalar da yer aldığından belgelerin farklı dillere tercüme edilmesi gerekiyor. Firmalar İngilizce tercümeleri kendileri yapabiliyor olsa da genel olarak farklı dillerde bir çeviri işlemi gerektiğinde çeviri bürolarına gitmeleri gerekiyor. Büromuzda verilen tercüme çeviri işlemlerinde noter yeminli olarak da bu işlemler yapılabildiğinden resmi daireler ile çalışıldığında bu tarz şartlar ortaya çıkabiliyor. Çeviri büromuzda verilen bu hizmetlerin tamamlanabilmesi için belirli bir süreye ihtiyaç duyulurken bu sürenin sonunda kişiler verdikleri belgelerin çevirilerini teslim alabiliyorlar. Ancak geçmesi gereken bu süre bazen firmalar için çok uzun olduğundan en acil haliyle bu çevirilerin yapılmasını istiyorlar.

Acil Tercüme İşlemleri Neden Gerekli Oluyor?

Firmalar, yapacakları anlaşmalarda ya da farklı ülkelerin resmi kurumlarına verecekleri belgelerde yeminli tercümanlık hizmeti almak istiyorlar. Bu hizmeti alırken bürolara çok sayıda belge gönderilirken bazı durumlarda bu belgelerden bir ya da birkaçı unutulabiliyor. Bu durumda da olabilecek en kısa süre içerisinde belgenin tercüme işlemini yapılması gerekiyor. Firmamıza yapılan başvurularda acil tercüme gerekliliği belirtilirken firmamız en kısa sürede çalışmaya başlıyor. İnsanlar, yurtdışına çıkış işlemlerinde ya da orada ihtiyaç duydukları belgeleri alırken de bu işlemlere ihtiyaç duyuyorlar. Çeviri işlemleri için belgenin verilmesi gereken son tarihe yaklaşan kişiler de çeviri işlemlerinin acil bir şekilde gerçekleşmesine ihtiyaç duyabiliyor.

Acil Tercüme İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Firmalar ya da kişiler acil tercüme hizmetine ihtiyaç duydukları anda firmamıza farklı yollardan ulaşım sağlıyorlar. Burada bizzat firmamıza gelerek başvurular yapılabildiği gibi sanal ortam üzerinden de gerekli işlemler yapılabiliyor. İlk olarak kullanıcılar mail adresleri üzerinden firmamıza ulaşarak taleplerini iletiyorlar. Eğer firmamızdan olumlu yanıt gelirse mail yoluyla çevirisini yapılması istenen belge gönderiliyor. Sonrasında firmamızda da bu belgelerin çeviri işlemine başlayarak kısa süre içerisinde bu işlemi tamamlayabiliyor. Sonrasında tekrardan mail yoluyla belgeler kişilere ulaştırılırken ödeme işlemi de sanal pos cihazları sayesinde kredi kartları ile yapılabiliyor. Ancak bu işlem için her zaman bizim gibi kaliteli firmalara yönelim göstermek gerekli oluyor.

Hangi Firmalar Acil Tercüme İşlemi Gerçekleştirebiliyor?

Çeviri işlemlerini gerçekleştiren firmalara başvurularını yapacak olan ve en kısa süre içerisinde belgelerin çevirisini isteyen kişi ya da kurumların kararlarını en doğru biçimde vermesi gerekiyor. Birçok kişinin ihtiyaç duyabildiği acil tercüme işlemini firmamız gerçekleştirebilmektedir. Firmamızın uzman bir çeviri kadrosu bulunurken bu kadroya günün her saatinde ulaşım sağlanabiliyor. Ulaşılan kişiler hemen işlemlere başlarken en kısa sürede kendilerine gelen belgenin çeviri işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Ne Kadar Sürede Teslim Edilebiliyor?

Firmamızda gerçekleştirilecek olan acil tercüme işlemi için kesin bir süre vermek pek de mümkün olmuyor. Genel olarak bürolarda alınacak olan çeviri hizmetinin ayrıntıları bu süreyi belirleyen etmenlerden birisi oluyor. Büyük bürolar, her zaman gelen acil işleri çalışanlarına aktarabiliyorlar. Ancak bu işlemlerde belgenin uzunluğuna ve türüne göre süre ihtiyacı da değişiyor. Gündelik bir dilin kullanıldığı belgeler kısa süre içerisinde çevrilebiliyor olsa da terim içeren mesleki belgeler oldukça zaman alan ürünler oluyor. Buna ek olarak yeminli bir çeviri işlemi gerekiyorsa bu durumda da daha fazla zamana ihtiyaç duyuluyor. Ancak genelde firmamız bir şekilde müşterileri ile ortak yolu bularak bu çevirileri müşterilerine aktarmaktadır.

Fiyatlar Değişiyor mu?

Firmamızda yapılan işlemlerin fiyatları son derece değişken olabiliyor. Hazırlanacak olan belgenin türü fiyat üzerinde ciddi farkların oluşmasına sebep olabiliyor. Bu farklar, acil tercüme işlemi sırasında da ortaya çıkıyor. Belirli bir düzen içerisinde çalışan firmamız, bu sistemlerinin dışına çıkarak acil işleri kısa sürede tamamlayarak teslim ettiklerinde daha farklı tarife uygulamasına gidebilmektedir.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

Tercümelerini yaptıran kişiler ya da kurumlar bunun karşılığında ödemelerini yapacakları zaman farklı yolları seçebiliyorlar. İnternet üzerinden iletişim kurularak ödeme işlemleri yapılabildiği gibi kurumumuza başka yöntemler ile de ödeme sağlanabiliyor. Zamanı ve imkanı olanlar direkt olarak firmamıza giderek de ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.