Akademik Tercüme ve Çeviri

Akademik yazında dil kurallarını belirleyen kuramsal faktörler bulunmaktadır. Akademik yazın tamamen başka bir dil alanıdır. Akademik yazında farklı bir dilde sunum yapmak ise profesyonel akademik çeviri desteği ile mümkün olmaktadır. Akademik alanda sunulacak kuramsal sunumlar, tezler, makaleler dosyaların sunulacağı kurumların belirlediği kurallara göre hazırlanmalıdır.

Akademik alanda ifade bulabilmek için sadece bir dili biliyor olmak yetmez. Akademik kuramsal yazın konusunda da profesyonel olmak gerekir. Firmamızın akademik alanda verdiği hizmetlerimizde bu alanda uzmanlaşmış çevirmenlerle çalışmanız sağlanmaktadır. Akademik alandaki dil hizmetlerinde farklı dillerde farklı kuramsal anlatım olanaklarından faydalanmak gerekir. Akademik tercümeler hem edebiyat bilgisi hem de kuramsal teknik bilgi gereklidir.

akademik çeviri
akademik tercüme

Sunumu yapılacak akademik yazının sunum türü de belirleyicidir. Makale, tez ya da farklı sunumlarda akademik dilin kullanım biçimleri de değişmektedir. Firma olarak akademik alanın dilsel açılımlarına hâkim tercümanlarla çalışma fırsatı sunuyoruz. Farklı dillerde akademik alanda uzmanlaşmış tercümanlarımız akademik dosyalarınızı inceledikten sonra kurumun istediği kurallar çerçevesinde sunumlarınızı hazırlıyor.

Akademik yazında kullanılan sözcük türleri diğer alanlarda kullanılan sözcük türlerinden farklıdır. Tek anlamlı değil birçok anlamlı ifadeler akademik yazında karşımıza çıkar. Firmamız akademik yazında anlam ifadelerini tam olarak aktarmanızı sağlayacak çevirmenlerle hizmet vermektedir. Akademik çalışmalarınızın dünya çapında değer bulması için mükemmeli yaratan çevirmenlik hizmeti desteğimizle tanışmalısınız.

Uluslararası Standartlara Uygun Akademik Çeviri Hizmeti

Akademik çalışmalar bazen bir ülkede değer bulmazken başka bir ülkede oldukça değerli olabiliyor. Akademik çalışmalar dünyanın en iyi üniversitelerinde araştırma ve çalışma fırsatları da sunabiliyor. Ülkemizde de birçok üniversite akademik çalışmaların sunumlarını farklı dillerde talep edebiliyor.

 

akademik tercüme ve çeviri
tıbbi çeviri

Akademik çalışmalar başka bir dile çevrilirken uluslar arası akademik standartlara uygun olarak çevrilmelidir. Uluslar arası akademik standartlara uygun akademik çeviri hizmeti sunan firmamız farklı dillerde farklı akademik alanlarda uzman çevirmenlerle hizmet veriyor. Akademik çalışmalarınızın yetkili kurumlar tarafından kabul edilmesini sağlayan akademik alandaki hizmetlerimiz uluslar arası akademik alanlarda geçerliliği olan çevirmenlik hizmetleridir.

Farklı akademik alanlarda uzmanlaşmış çevirmenlerimiz akademik çalışmalarınızın tam karşılığı olan akademik dili yaratmanızı sağlıyor. Tıp gibi akademik çalışmaların oldukça önemli olduğu alanlarda tıbbi ve akademik tercüme hizmetlerimizi bir arada sunuyoruz.

Tıp alanında farklı konularda da firmamızdan çevirmenlik desteği alabilirsiniz. Tıbbi çeviri hizmetimizle ister akademik ister farklı alanlarda kendinizi ifade edebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında yayınlanan akademik makalelerin başarısı doğru hizmetin verilmesiyle mümkün olmaktadır. Akademik yazında çeviri oldukça önemli bir yerde durmaktadır. Dilin anlam ve özelliklerinin işlenen konu bazında iyi işlenmesi gerekir. Akademik alanda tüm çalışmalarınız için özel hizmet olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Farklı Dillerde Akademik Çeviri Hizmeti

tıbbi çeviri

Farklı Dillerde Akademik Çeviri Hizmeti

Akademik çeviri alanında Rusça, Almanca, Fransızca gibi bilinen diller dışında Urduca, Tacikçe, Moğolca gibi birçok farklı dilde de çevirmenlik hizmeti sunuyoruz. Çevirmenlik hizmetlerimizi farklı kılan özelliklerden biri de onlarca farklı dilde, konusunda uzman ve yetkin kişilerle çalışıyor olmamızdır.

Hintçe bir akademik çalışma ya da İbranice bir akademik çalışma yapmış olabilirsiniz. Urdu Dili Ve Edebiyat gibi bölümlerde öğrenci olarak akademik sunum desteğine ihtiyacınız olabilir. Ya da başka bir dilde makalenizin yayınlanmasını istiyor olabilirsiniz.

Firmamızla iletişime geçerek hangi dilde akademik tercüme desteği istiyorsanız en hızlı şekilde alabilirsiniz. Teklif alın bölümümüzden bize akademik dosyanızı göndererek kısa sürede değerlendirme sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Ön değerlendirme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktayız. Fiyatlandırma ve diğer detaylar hakkında dosyanız üzerinden değerlendirme yaparak bilgi vermekteyiz. Akademik çalışmanızla ilgili bizden teklif alarak avantajlı olanaklarımızı keşfedebilirsiniz.

Farklı Dillerde Akademik Çeviri Hizmeti
Hızlı Teklif Formu
Batı Mah. Gazipaşa Cad. Mahir Çelebi İş Merkezi No:52/55
Pendik/İstanbul