Akademik Çeviri

Resmi öğrenim belgeleri, genellikle lisansüstü öğretim ve akademik kariyer amaçlı olarak farklı dillerde akademik çeviri ile hazırlanır. Peki, akademik çeviri nedir? Akademik dilde kullanılan kelime kalıplarının anlamına uygun şekilde yapılan çeviri akademik nitelikte sayılır. Birçok farklı fakülte ve alan için yazılan belgeler, dilekçeler, makaleler ve tezler için: “Akademik makale çevirisi nasıl yapılır?” sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz: Makale çeviri alanında uzman olan çevirmenlerin akademik dile uygun ve tam karşılı olacak şekilde, dikkatli ve özenli yaptıkları iş süreçleridir. Akademik makale çeviri için Focus olarak size akademik olarak kullanılan çok çeşitli dillerde hizmetler sunar. Gerektiği takdirde kendi yaptığınız ve emin olmadığınız çeviriler varsa redaksiyon hizmetlerinden faydalanarak yeniden tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Akademik Çeviri / Tercümeye Mi İhtiyacınız Var?

Eğer akademik çalışmalarınızın yanında bir de yabancı dile çeviri için vaktiniz yoksa bizden tez çevirisi ve makale çeviri gibi hizmetleri alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. İngilizce makale çeviri hizmetleri sayesinde uluslararası alanda geçerliliği olan çalışmalarınızı daha kolay bir şekilde teslim edebilirsiniz. Profesyonel bir tercüme bürosu olarak bulunduğunuz yerden kolay hizmet alabilmenizi için akademik çeviri online hizmetlerimiz çalışmalarınızı daha hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcıdır. Referanslarımızda yer alan akademik makale çeviri örnekleri ile hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Focus Tercüme Bürosu'nun Danışmanı ile Hızlı İletişime Geçmek İster Misiniz?

Akademik makale çeviri işleri için öncelikle Focus Tercüme Bürosu danışmanı ile görüşmenizi öneririz. Bu önerimizin nedeni, İngilizce makale çeviri ve diğer dillerde hem çevirisi istenen hedef dile hem de çalışılan alana hâkim tercümanlarımızı size yönlendirmek istememizdir. İngilizce Türkçe akademik cümle çeviri ya da uzun doküman çevirileri fark etmeksizin sizin için hem aslına uygun hem de çeviri kalitesi açısından uluslararası alanda kabul gören çalışmalar yapabiliriz. Akademik alanda sıklıkla tercih edilen simültane çeviri konusunda da verdiğimiz profesyonel hizmetler ile akademik kariyerinizde başarılı adımlar atmanızı sağlıyoruz. Alanında deneyimli çevirmenlerimiz her zaman size destek olmak için yanınızdadır.

15 Yıllık Profesyonel ve Akademik Alanda Deneyimli Tercümanlardan Hizmet Alacaksınız

Akademik makale çeviri hizmetlerinde 15 yıllık tecrübemizden yola çıkarak ihtiyaç duyduğunuz ve kurumların kabul edeceği kalitede akademik çevirmenlik yapıyoruz. Makale çeviri konusunda teknik, akademik ve hukuki çeviri konularında bilgi ve deneyim sahibi tercümanlarımızla profesyonel, kurumsal ve uluslararası ya da ulusal anlamda geçerli kabul edilen dokümanların çevirilerini gerçekleştiriyoruz. “Akademik çeviri nedir” sorusuyla ömründe bir kez bile muhatap olmuş ve bu çeviri türüne ihtiyaç duyan herkes için uzman kadromuzla hızlı olduğu kadar eksiksiz bir çeviri hizmeti sunuyoruz. Noter onaylı tercüme ve diğer bütün tercümanlık hizmetlerimiz yanında akademik çeviri online hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

Akademik Tercüme Nedir, Neden Yaptırılmaktadır?

Akademik çeviri nedir, sorusunun cevabından sonra “akademik makale çevirisi nasıl yapılır” sorusunu şu şekilde yanıtlamak mümkündür:

 • Akademik makale çeviri hizmetleri için akademik dile hakimiyet ilk sırada yer alır.
 • Makale çeviri hizmetlerinin amaçları, tez yazımı, akademik makale yazımı, akademik belge düzenlenmesi gibi nedenlerdir.
 • Ayrıca uluslararası alanda geçerliliği bulunan projelerin kabulü için makale çeviri hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Akademik Tercüme / Çeviri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Akademik makale çeviri hizmetlerinde dikkat edilmesi gerekenler:
 • Belgenin ya da dokümanın amacına uygun çeviri
 • Çeviri yapılacak dili sadece iyi bilmek değil, akademik düzeyde de tam hâkimiyet
 • Konu bütünlüğünün sağlanması gibi önemli özellikler, makale çeviri hizmeti için son derece önemli detaylardır.

En kaliteli akademik makale çeviri örnekleri için bizimle çalışmayı deneyebilirsiniz. Akademik çeviri tavsiye üzerine bizi tercih eden çok sayıda müşterimiz, geniş referans yelpazemizi oluşturur. Peki, hangi tür evrakların çevirmenliğini yapıyoruz?

Ne Tür Yasal Evrak Veya Metinlerin Çevirisi Yapılmaktadır

Akademik makale çeviri hizmetleri oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu nedenle makale çeviri çalışmalarımız için çok sayıda alanda ve farklı zorluk derecesinde hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz her hizmet için akademik makale çeviri fiyatları, sayfa sayısı, çevrilecek dil gibi birçok farklı faktöre göre değişir. Ancak genel olarak çevirdiğimiz evrakların ücretleri piyasa standartlarına göre belirlenir. Verdiğimiz profesyonel hizmetler kapsamında sizin için alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz. Genellikle akademik çeviri tavsiye üzerine yapıldığında çok daha güvenilir olur. Bizim de çok geniş bir referans listemiz bulunuyor. Bu referansla her geçen gün daha fazla arttırdığımız referanslarımız arasında verdiğimiz hizmetler:

 • Tezler
 • Makaleler
 • Uluslararası yayınlar
 • Dilekçeler
 • Akademik hukuki belgeler yer alır.
   

Akademik Tercümede Fiyat Neye Göre Değişir?

Uluslararası alanda geçerli kabul edilen çok sayıda dil için hizmetleri, özel bir uzmanlık ister. Bu nedenle diğer çeviri hizmetlerinden daha farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir. İngilizce makale çeviri en yaygın yapılan çeviri hizmetleri arasında yer alır. Akademik çeviri siteleri arasında hizmet veren bir firma olarak sizin için internet üzerinden hızlı çeviri hizmetlerimiz de bulunur. Online dokümanlarınızı bize göndererek profesyonel çevirmenlik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Tercüme edilecek dilin zorluğu, sayfa sayısı, dokümanın türü gibi birçok farklı etken akademik tercümede fiyat belirlemeye yardımcıdır. Uzmanlık seviyesi de size verilen tekliflere etki eden önemli bir faktördür. Piyasa standardının çok altında tekliflerle karşılaşırsanız hizmet alacağınız firmanın profesyonelliğini sorgulamanızı tavsiye ederiz. Bize bütün akademik çevirmenlik talepleriniz için iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Danışmanımızla yapacağınız görüşme neticesinde en uygun akademik makale çeviri fiyatları yanı sıra en doğru tercümanla çalışmanızı sağlamaktayız.

Hızlı Teklif Formu
Batı Mah. Gazipaşa Cad. Mahir Çelebi İş Merkezi No:52/55
Pendik/İstanbul