Alman Pazarına Girmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Türkiye’den Alman pazarına satış yapmak isteyen firma sayısı, özellikle son dönemlerde yoğun şekilde artış gösterir. Almanya'ya ürün ya da hizmet satıp yapmak için belirlenen yasal prosedürlere uygun şekilde hareket edilmesi gerekir. Bu şekilde olmadığı durumlarda ise işletmeler hem vergi hem de gümrük süreçlerinde ciddi oranda problem yaşayabilirler. Bu sebeple de yapılması gereken şeylerin ilk başında e ihracat kaydı ve şirket kuruluşu gibi prosedürlerin tamamlanması gerekir.

E-ihracat yapmak amacıyla şirket kurmak isteyen kişiler ya da firmalar; şahıs, limited ve anonim şirket gibi çeşitlerden birini seçip kuruluş işlemlerini gerçekleştirebilirler. Genel olarak e-ihracat sektöründe aktif bir şekilde faaliyet göstermeyi amaç edinen markalar, şirket çeşitlerinin sağladığı avantajlar ile dezavantajları incelerler. Bu bağlamda da şahıs veya limited şirketlerini kurma konusunda bir karara varırlar.

Mikro ihracat yöntemi ile Türkiye’den Almanya’ya herhangi bir mal gönderimi yapmayı amaçlanan firmalar, yetkili kargo işletmeleri ile 300 kilograma kadar ağırlığı olan ve 15.000 euro şeklinde belirlenen limiti aşmayan ürünlerini rahat biçimde ihracat edebilirler. Firmaların, Almanya’ya ürün satışı yaparken gümrük vergisi ödememek adına kestikleri fatura tutarının 22 euro’yu aşmamış olmasına dikkat etmeleri gerekir.

Almanya’da Satış Yapabilmek İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Almanya, dünya üzerindeki en büyük e-ticaret pazarlarından birine sahip bir ülkedir. Bu nedenle de Avrupa'daki en büyük e-ticaret müşteri portföyünden başarılı bir şekilde yararlanır. Almanya, aynı zamanda Avrupa Birliği üyesidir. Bundan dolayı da Avrupa Birliği tarafından belirlenen direktifleri ve Alman haklarını korumak amacıyla yayınlanan ulusal yasaları kontrol etmek son derece önemlidir. Bu yasaların her yönüne saygı göstermek gerekir. Bu şekilde Alman pazarında daha başarılı satışlar yapılabilir. Alman pazarına girmeden önce dikkat edilmesi gereken detayları 5 maddede toplamak mümkündür.

Web Sitesinin Alman Dil Seçeneği Olmalı

Almanya'da ulusal dil Almanca'dır. Ancak iletişim kurmak için İngilizce de tercih edilir. Fakat Almanlar bu dili bilseler dahi çoğu zamanda İngilizce iletişim kurmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle Almanya'ya ürün satacak olan firmalara ait web sitelerinin Almanca dil seçeneği mutlaka olmalıdır. Focus Tercüme olarak siteniz için Almanca tercüme yanı sıra birçok farklı dilde hizmet alma imkanınız vardır.

Ürün Araştırması Yapılmalı

Almanya’ya ürün ya da hizmet satmak isteyen firmalar, çoğu zaman ilk dönemlerinde burada yaşam sürdüren Türkleri hedefler. Aynı zamanda Almanya’da sıklıkla satılan Türk ürünleri ile pazara girmeyi tercih eder. Bu sayede e-ihracat firmaları, sektöre girerken almış oldukları risk oranını sıfıra indirip başarı elde etme ihtimallerini büyük ölçüde arttırır.

Ürün ve Hizmet Tanıtımı Yapılmalı

Almanya pazarına yeni giriş yapacak olan e-ihracat firmalarının ilk süreçlerde dijital pazarlama stratejilerinin son derece güçlü olması gerekir. Aksi takdirde hedef kitlenin firmaya güvenmesi biraz zaman alabilir. Bu nedenle de Türkiye’den Almanya’ya ürün göndermek için firmaların tanıtımının oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gerekir.

Online Ödeme İmkanı

Almanya'da ürün satışı yapılacağı zaman, sadece kredi kartı ile ödeme yapma seçeneği alıcılar için yeterli olmayabilir. Bu noktada gerçekten popüler ödeme yöntemleri tercih etmek gerekir. Satışlarda müşterilerin karşısına çıkacak ödeme seçeneklerini geniş sunmak, büyük avantaj sağlar.

Mobil Uygulama Seçeneği

Web sitenizin mobil uygulama versiyonunun bulunması hem güven hem de kullanım açısından büyük fayda sağlar. Ancak mobil uygulamaların da Almancaya uyumlu olması gerekir. Focus Tercüme olarak mobil uygulama tercümesi hizmetini son derece başarılı bir şekilde vermekteyiz.Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp