Dünyanın Öğrenmesi En Basit 5 Dilini Sizler İçin Derledik

Dünyanın Öğrenmesi En Basit 5 Dilini Sizler İçin Derledik

Focus Tercüme Bürosu olarak , siz değerli okur ve taklipçilerimizin en çok sorduğu soruyu bu yazımızda cevapladık. Tüm sorularınızı bizler ile paylamayı unutmayın. 

Yeni bir dil hayata yeni bir yerden bakmak demek aslında. Eskiler bir lisan bir insan derken yeni bir dil öğrenmenin yeni bir insan olmakla aynı şey olduğunu anlatmış. Tabi, yabancı bir dili öğrenmek kadar kolay bir iş değil. Kararlı olmak, zaman ayırmak ve bolca çalışmak gerekiyor.

Bazı diller diğerlerine göre daha kolay öğrenilebiliyor. Yeni bir dil öğrenmek istiyorum ama kolay olsun diyorsanız, işte size kolay öğrenebileceğiniz 5 dil:


İngilizce

Dünya üzerindeki en yaygın dil olan İngilizce dil yapısı açısından basit bir sistem sunuyor. İngilizcede kelimelerin cinsleri yoktur ve kelimeler oldukça kısadır. Ayrıca bu dil çok konuşulan bir dil olduğundan pratik yapmak da kolaydır. Konuşma, yazma ve gramer açısından İngilizce öğrenmesi en basit 5 dil arasında ilk sırada yer alıyor.

Afrikanca

Gramere pek önem vermeyen Afrikanca Portekizce, Felemenkçe, Malay ve Bantu dillerinin karışımıyla oluşmuş bir dil. Fiil ve zamirler bu dilde birbirine çok bağlı değildir. Bu nedenle de kelimeleri öğrenmek oldukça kolaydır. Afrikanca dünya üzerinde 10 milyonu aşkın insan tarafından konuşulur.

İtalyanca

Biri konuşurken duyduğunuzda öğrenmesi zor gibi dursa da İtalyancada kelime sayısı azdır. Latin dilleriyle benzer bir gramer yapısına sahip olan İtalyanca öğrenmesi en kolay diller arasında bulunur. İtalyanca dünya üzerinde 25 farklı ülkede konuşulan bir dildir.

İspanyolca

İspanyolca okunduğu gibi yazılan bir dildir. Düzensiz yapıları az olan bir dil kolay öğrenilebilen diller arasındadır. Latin gramerine benzer çok da zor olmayan bir gramer yapısı vardır. İspanyolcayı henüz bilmiyorsanız ve profesyonel çeviri hizmetine ihtiyacınız varsa hızlı ve hatasız çeviri süreçleri için bizi arayabilir, destek alabilirsiniz.

Portekizce

Gramer konusunda basit bir sistem sunan Portekizce sadece konuşmada biraz zorlayabilir. Portekizce konuşurken kelimelerin bazıları genizden çıkmalıdır. Yazma ve gramer açısından Portekizce kolay öğrenilebilir.

Yeni Bir Dil Örenirken Anadilin Türkçe Olması Öğrenmeyi Nasıl Etkiler?

Türkçe gramer yapısı en zor olan dillerden bir tanesidir. Bu nedenle başka bir dilin gramer yapısı anadili Türkçe olan birine çok da zor gelmeyecektir. Konuşma olarak da Türkçe konuşan birinin diğer sesleri çıkarmaya yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Türkçe anadili olan birinin diğer dillerde çıkaramayacağı ses oldukça azdır.

Yazma konusuna gelince en zor kısım burasıdır. Çünkü Türkçe konuşulduğu gibi yazılan bir dildir. Birçok yabancı dil ise konuşulduğu gibi yazılmaz.  Çalışarak yazma konusunu kolaylıkla halledebilirsiniz. Dil öğrenmede zorluk yaşamanın nedenleri aslında anadilden kaynaklı değildir. Öğrenme biçimleri ve ezberlerle ilgilidir.

Dünya çapında en fazla konuşulan dilleri öğrenerek ticari, sosyal ve kültürel yaşamanızı çok daha kaliteli hale getirebilirsiniz. En çok konuşulan diller hakkında bilgi almak isterseniz de “Dünyada En Çok Konuşulan 5 Dil” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp