Farsça Tercüme

Hint Avrupa dil ailesinin bir üyesi olan Farsça, dünya üzerinde pek çok insan tarafından resmi dil olarak konuşulmaktadır. Kendisine özgü Fars alfabesine sahip olan Farsça, Hint İran dillerinden İran’a bağlıdır. Geçmiş zamanlardan Perslerin konuştuğu dilden türetildiği bilinen Farsça, günümüzde pek çok tercüme için gerekli ve zorunlu bir dil haline gelmiştir. Farsça tercüme yapabilmek için hem dile hem de Fars alfabesine hakimiyet gerektirir. Farklı ülkelerdeki türevlerinde kendi alfabeleri ile kullanılan dilin, oldukça geniş bir coğrafya üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle akademik tercüme alanında ve iş çevirileri arasında oldukça popülerlik kazanmış olan Farsça tercüme gün geçtikçe ülkemize de hızla girmektedir.

Farsça Tercüme
 

Çevirilerde Yeterlilik

Bir dili çevirebilmek için kişilerin yeterlilik belgesine ihtiyacı vardır. Bizler yeterlilik belgesine sahip uzmanlarımız ile çeviri hizmeti veren bir tercüme ofisiyiz. Dünya üzerinde ve ülkemizde çeviri pazarının hızla arttığının bilincindeyiz. Özellikle tercüme sektörünün yıllık büyümesi %6’yı aştı haberlerinden sonra, bizler de sektörde emin adımlarla ilerlememiz gerektiğinin daha iyi farkına varmış durumdayız.

Focus Tercüme ile Kaliteli Farsça Çeviri Yapmak

Kaliteli çeviri hizmeti sunmak için oldukça farklı alanlarda uzmanlıklara sahip profesyonellerimiz ile çıktığımız yolda, sözlü ve yazılı çeviriler yapmakta ve danışanlarımıza hizmet vermekteyiz. Geçmişten gelen bilgi birikimimizi gelecekte şekillenecek dünya üzerinde uyguladığımız sistemimize pek çok farklı dil bilen uzmanlarımızı katmış bulunuyoruz. Tıp, hukuk ve bu konular gibi uzmanlık gerektiren çeviri alt konularında tercüme hizmetimizi en kaliteli şekilde vermek için her gün kendimizi geliştirmekte ve farklı pazarlara açılmaktayız.

Farsça tercüme ve çeviri
Farsça türkçe çeviri

Tezler ve Araştırmalarda Çeviri

Dünyamız üzerinde en çok konuşulan ve kullanılan dillerden birisi olan Farsça tercüme edilmesi gereken dillerin başında gelmektedir. Bu dildeki sayısız tarihi kaynak sayesinde öğrenciler ve bilim insanları bilgilere kolayca ulaşabilmekte ve araştırmalarını sürdürebilmektedir. Özellikle akademik tezlerde kullanılan Farsça tercüme hizmetimiz için uzmanlığa sahip çevirmenler ile çalışıyoruz. Tezlerdeki anlam bütünlüğünün yanı sıra kelime bütünlüğü ve kompozisyon alanında da çalışmalarımız devam etmektedir. Kaliteli hizmet vermek için bizlere gelen her metni iyice inceliyor, karşılaştırmalı çeviriler yapıyor ve son halini aldıktan sonra teslim ediyoruz.

Hızlı Teklif Formu
Batı Mah. Gazipaşa Cad. Mahir Çelebi İş Merkezi No:52/55
Pendik/İstanbul