Fransızca Öğrenmek İçin 10 Önemli Neden

Fransızca Öğrenmek İçin 10 Önemli Neden

Küreselleşen dünyada, dil bilmek sizi bir adım öne taşır. İngilizce bilmenin zorunlu kabul edildiği dönemde ikinci yabancı dil öğrenmek, size avantaj sağlayacaktır. İkinci olarak hangi yabancı dili öğrenmek istediğinize karar vermediyseniz doğru adrestesiniz. Focus Tercüme olarak ikinci yabancı dil olarak Fransızcayı seçmenizi sağlayacak önemli nedenleri sizler için hazırladık.

 
1.  Dünya dilidir.
 
İngilizceden sonra en çok öğrenilen yabancı dil, Fransızcadır. Dünya üzerinde 300 milyon kişi Fransızca konuşmaktadır ve dünyada en çok konuşulan 5. dildir.
 
2.  İş dünyasında avantaj sağlar.
 
Başta İngilizce, Fransızca bilmek, uluslararası şirketlerde avantaj sağlamaktadır. Fransızca bilmek, Fransa ve Fransızcanın konuşulduğu pek çok ülkede kolaylıkla iş bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca Fransızca tercüme yapabilirsiniz.
 
3.  Fransızca, kültür dilidir.
 
Fransız mutfağı, müzikleri, modası, sanatı… Fransızca bilmek edebiyat eserlerini orijinal halleriyle okumanıza yardımcı olur. Ayrıca müzik ve filmlerin kapılarını da açar.
 
4.  Seyahat etmek için öğrenebilirsiniz.
 
Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında Fransa yer alır. Fransızcayı öğrenerek gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Böylece Fransız halkıyla kaynaşarak kültürlerini daha yakından tanıyabilirsiniz.
 
5.  Yurt dışı eğitiminin kapılarını açar.
 
Yurt dışında eğitim görmek istiyorsanız istiyorsanız, Fransızca öğrenebilirsiniz. Fransa’daki ve Avrupa’daki Fransız okullarında eğitim görebilirsiniz.
 
6.  Uluslararası ilişkiler için gereklidir.
 
Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi veya mezunuysanız Fransızca öğrenmek size avantaj sağlar. Pek çok uluslararaso kuruluşun çalışma ve resmi dili arasında Fransızca yer alır.
 
7.  Farklı dünyaların kapılarını açar.
 
Yeni bir dil öğrenmek kişiyi pek çok açıdan geliştirir. Fransızca öğrenerek Fransız sanatçıları, liderleri, iş insanlarını çeşitli mecralardan takip edebilirsiniz.
 
8.  Eğlenceli bir dildir.
 
Öğrenmesi oldukça kolay bir dildir. Eğlenceli metotlarla daha hızlı ve kısa sürede Fransızca öğrenebilirsiniz.
 
9.  Diğer diller için alt yapı oluşturur.
 
İngilizce ve diğer Roman dillerini öğrenebilmenin yolu, Fransızcadan geçer. Fransızca öğrenmek, diğer dilleri öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.
 
10.  Aşkın dili, Fransızcadır.
 
Fransızca aşkın dili olarak tanımlanır. Kendine özgü melodisi olan bir dil öğrenmek keyifli olabilir.
Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp