Metaverse Nasıl Girilir?

İlk olarak Metaverse kavramının ne olduğunu ve kavramın mantığını anlamalısınız.

Metaverse, sanal bir alemde kurulan yepyeni bir evrendir. Bu sanal aleme VR gözlükleri ile girilebilir. Bu VR gözlükleri ile girilen sanal ortamda fiziksel bir çaba göstermeden sanal bir şehrin her sokağında gezebilirsiniz. 

İlgi duyduğunuz metaverse yatırımına odaklanmalı ve seçiminizi iyi yapmanız gerekmektedir.

Metaverse teknolojisi şu an için birkaç farklı firma tarafından desteklenmektedir. Günümüzde metaverse ürünler çıkaran en bilindik firma, Decentraland’dır. Kısacası Decentralan Land Token satın aldığınızda firmanın oluşturmuş olduğu oyun platformunda sanal bir arsaya sahip olmuş olursunuz. Bu sanal arsada bir çok şey yapabilirsiniz. 3D modellemeler ile istediğiniz o sanal ortamı da kurabilmeniz mümkündür. Ek olarak Microsoft ve Facebook da Metaverse konusunda gelişme kaydetmektedir. Henüz ürünlerinin satışa çıkmamış olması sizi şaşırtmamalı, piyasaya kısa süre içerisinde girecekleri tahmin ediliyor.

Yapacağınız büyük yatırımlar öncesinde hazırlıklı olmalısınız.

Decentraland,, Axie Infinity gibi şirketlerin üretmiş olduğu son teknoloji metaverse aslında buz dağının görünen sadece küçük bir kısmıdır. Bu firmaların metaverse teknolojisini ne kadar geliştirebilme potansiyelleri oldukları belirsizdir. Belirsiz olan her şeyin daha heyecan verici olması gibi daha riskli olma olasılığı da bir o kadar artmaktadır. Bu yüzden köklü firmaların bu sektöre girmeden önce yüksek miktarda yatırımlar yapmaları aslında çok risklidir. Metaverse sisteminin asıl yükseleceği konumun, Facebook yatırımının piyasaya sürülmesi ile artacağı düşünülmektedir. Bu yüzden küçük yatırımlar yaparak olayın mantığını kavramak şu an için daha önemli ve daha mantıklıdır.

Dijital kopya üretmelisiniz. Metaverse teknolojisinde bu MetaHuman anlamına gelmektedir.

Şu an için sanal bir arsa edinmek kolay gibi gözükse de MetaHuman denilen sanal görüntünüze ihtiyacınız yoktur. Ancak Epic Games tarafından üretilmiş olan MetaHuman Creator yardımı ile dijital bir kopyanızı oluşturabilirsiniz. Bu sizin için öngörülü bir yaklaşım olacaktır. Sanal arsa satın almak için, dijital kopyanıza ihtiyacınız olmasa da şu an için ücretsiz iken MetaHuman Creator’un yardımına başvurmanız mantıklı olacaktır.

NFT hakkında bilgilerinizi tazelemeli ve güncel bilgilere sahip olmalısınız.

Metaversenin geleceği şimdiden öngörülemese de, dijital ürünlerin Kripto para birimi ile satışı anlamına gelen NFT’nin metaverse teknolojisinde önemli bir rol oynayacağı tahmin edilmektedir.

Metaverse Facebook Meta Alanına Nasıl Girilir? 

Facebook Metaverse teknolojisinde henüz kendi yatırımını halk kitlesine açmamıştır. Şu an için sanal bir oyun alanının içerisinden, Kripto para birimi ile arsa almak ve buraya insanların ilgisini çekebilecek 3D modellemeler koymak dışında pek bir şey yapmanız mümkün olmayacaktır. 

Diğer Metaverse Platformlarına Nasıl Girilir?

Günümüzde yeni çıkan metaverse yatırımlarından biri olan Bloktopia metaverse platformuna girdiğinizde çok farklı etkinlikler ile karşılaşabilirsiniz. Bu metaverse diyarına giriş yapabilmek için Bloktopia internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Peki Bloktopia metaverse platformuna girdiniz ve sizi nasıl etkinlikler bekliyor bir bakalım:

Kripto para birimi ve metaverse eğitimi alabilirsiniz.

Gerçek hayattaki gibi, kafe veya barlarda arkadaşlarınız ile buluşabilirsiniz. Ve sanal gerçekliğe göre tanımadığınız insanlar ile de buluşabilir ve vakit geçirebilirsiniz.

Bloktopia platformuna giriş yaptığınız, aktif olarak kullandığınız an sizinle birlikte o an aktif olan herkes ile konuşabilme imkanınız mevuttur. Hatta etkileşimde de bulunabilirsiniz.

Alışveriş yapabilirsiniz. Bu Bloktopia metaverse platformunda özellikle, bazı ürünler için uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz.

Bu yapılan aktivitelere bakacak olursak, Bloktopia gelecekte metaverse platformları arasında en iyiler arasına girebilecek kapasiteye sahip diyebiliriz.

OVR Metaverse Nasıl Girilir?

OVR Metaverse, şu an en popüler platformlardan biridir. Facebook, platformda bulunan dünyayı parsellere ayırarak satma fikrini ortaya attıktan sonra bu işin uygulayıcısı olma konusunda bir adım geride kalmıştır. Facebook yerine bu fikrin uygulayıcısı OVR olmuştur.

Bu platforma giriş yapabilmek ve sanal bir arsa satın almak için “OVR” bağlantısına gitmeniz gerekmektedir. Fakat OVR platformunda arsa satın alma işlemlerini, arsa satın almadan önce iyice öğrenmeniz gereklidir. 

OVR metaverse platformunun en olumsuz yönü arka fondaki teknolojinin belirsizliğidir. Yani, sadece bir tokene yatırım yapabiliyorsunuz ve bu bazı olumsuz sonuçları doğurabilmektedir. O yüzden OVR metaverse platformuna giriş yapmak istiyorsanız detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Detaylı araştırmanıza metaverse nedir, nasıl alınır? ile başlamak isterseniz, tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp