Simultane Çeviri

Sözlü çeviri hizmetlerimizin arasında yer alan simültane çeviri anlık tercüme ifadesine karşılık gelmektedir. Eş zamanlı yapılan bu hizmetlerde anlık olarak konuşmacının söylediklerinin çevrilmesi farklı bir teknik donanım gerektirmektedir.

Modern çevirmenlik hizmetlerinde teknoloji destekle birlikte anlık dil hizmetlerinin verilmesi için bu alanda uzmanlaşmış çevirmenlerin hizmet vermesi gerekmektedir. Özel eğitim almış olan eş zamanlı çevirmenlik uzmanlarımız konferans, seminer, toplantı gibi organizasyonlarla dinleyicilerle bağ kurulmasını sağlamaktadır. Konuşmacının söylemsel tarzını yakalayan çevirmenlerimiz konuşmanın odak noktası olan konu üzerinde de uzmanlaşmış oluyor. Anlık verilen dil hizmetlerinde hem anlamsal aktarım hem de teknik donanım konusunda uzman çevirmenlerle çalışmanızı sağlıyoruz.

Simultane Çeviri
Simultane Tercüme

Farklı coğrafyalarda dinleyiciye hitap şekli de değişmektedir. Dinleyiciye aktarılan konunun da anlık çevrilmesinin de başarısını etkilediğini söyleyebiliriz. Bu hizmetlerin başarısını etkileyen birçok faktör vardır. Çevirmenlerimiz konuşma ritmini yakalayan, konuşmacının aktardığı konuya hâkim olan, teknik donanıma sahip uzmanlardır.

Anlık dil hizmetlerinde uluslararası standartlar da uyulması gereken kurallar yaratmaktadır. Firmamız bu hizmetlerinde deneyimli bir firma olarak uluslararası standartları sağlamaktadır. Konuşmacının aktardığı konu farklı alanlarda olabilmektedir. Örneğin çevre kirliği ya da teknolojik gelişmelerin iş sahalarında kullanılması gibi farklı alanlar dil kullanımda değişikliklere neden olmaktadır. Bu durumda uzman çevirmenlerimiz arasından dilin kullanım alanında uzmanlaşmış çevirmenlerle çalışma fırsatınız var.

Uluslararası Standartlara Uygun Simültane Çeviri

Bu sektör modern dünyanın dinamiklerine göre şekillenmelidir. Uluslararası iletişim ağının başarılı bir şekilde sürmesini sağlayan simültane çeviride kurallar, teknik gereklilikler belli standartlara uygun olmalıdır. Birçok konferans, uluslar arası toplantı, seminer gibi organizasyonlarda bu tarz eş zamanlı hizmetler vermiş olan firmamız uluslar arası standartlara uygun anlık çeviri hizmetleri sunmaktadır. Eş zamanlı olarak konuşmacının ritmini yakalaması önemlidir. Dinleyicilerle konuşmacı arasındaki organik bağı kuran bu hizmeti sunan yetkin ve uzman çevirmendir.

Uluslararası Standartlara Uygun Simültane Çeviri
Simültane Çeviri Hizmeti

Uzman çevirmenlerimiz uluslar arası standartları bilen, deneyimli çevirmenlerdir. Konuşmanın süreci nasıl işliyorsa o yönde profesyonel hizmet sunarlar. Konuşmacının hazırladığı sunumu önceden inceleyerek ve gerekli araştırmaları yaparak konuşmanın odak noktasına hâkim olurlar. Böylece hızlı, akıcı, anlamsal ifadesi güçlü çevirmenlik hizmeti sunarlar.

Farklı ülkelerden gelen konuşmacıların meslekleri, dinleyiciye aktarmak istedikleri konu gibi etkenler dil kullanımın biçimsel özelliklerini belirler. Bu tarz hizmetlerde özellikle, konuşmacının dil kullanım özelliklerine hâkim olmak gerekir.

Uzman çevirmenlerimiz konuşmacıların mesleklerine, sosyal durumlarına, dil kullanım özelliklerine uygun şekilde hizmet sunarlar. Örneğin Almanya ya da Fransa’nın dinleyici-konuşmacı arasındaki dilsel aktarım standartları farklıdır. En az üç dilde uzmanlaşmış tercümanlarımız farklı ülkelerin konuşmacı-dinleyici atmosferini yaratabilmektedir.

Simültane Çeviri hizmeti Nasıl Alınır?

Eş zamanlı tercüme hizmetlerinden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hangi alanda simültane çeviri hizmeti istiyorsanız o alanda uzman çevirmenlerimizle çalışabilirsiniz. Eş zamanlı dil hizmetlerinden farklı alanlarda yararlanabilirsiniz. Örneğin bir ürün tanıtımında konuşmacının ürünü anlatması teknik çeviri uzmanlığı da gerektirmektedir. 

Anlık Tercüme
Simültane Çeviri hizmeti Nasıl Alınır?

Teknik çeviri alanında uzman aynı zamanda eş zamanlı dil hizmetleri konusunda teknik donanıma sahip firmamızdan destek alabilirsiniz. Çevirmenlik hizmeti almak için internet üzerinden teklif isteyebilirsiniz. Organizasyonunuzun süresine, kullanılan dil ve konuya göre bu hizmetimizin detaylarını öğrenebilirsiniz. Konuşmacının dosyasını bize gönderebilir bu hizmetin nasıl olacağı ve fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmamızla tanışarak eş zamanlı çeviri hizmetlerinde kalite farkını yaşayabilirsiniz. Öncelikle size istediğiniz işlem hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Uluslararası standartlara uygun, Avrupa standartlarında hazırlıklarını yapıyoruz. Konuşmacı ve dinleyici arasında aktarım atmosferinin nasıl olması gerektiğini belirliyoruz. Araştırma, inceleme ve planlama sürecinden sonra istediğiniz tarih ve saatte eş zamanlı çeviri hizmetini almanızı sağlıyoruz.

Teknik çeviri
Hızlı Teklif Formu
Batı Mah. Gazipaşa Cad. Mahir Çelebi İş Merkezi No:52/55
Pendik/İstanbul