Toplantı ve Konferanslar için

Simultane Tercüme Hizmetleri

17 yıllık tecrübemiz ile Toplantı ve Konferanslar için özel simultane tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Bizi Tercih Edenler
Simultane Tercüme Hizmetleri
Profesyonel Simultane Tercümana mı İhtiyacınız Var?
120+ Dilde Simultane Tercüme Hizmeti

Focus Tercüme olarak toplantı, konferans ve kongreler için 120+ dilde simultane tercüme hizmetleri sağlıyoruz. Simultane çeviri hizmetlerinde, talep ettiğiniz iş alanında uzmanlaşmış tercümanlarla çalışırsınız. Yüksek teknik bilgi gerektiren alanlarda ise alanında uzman kişilerden destek alarak kusursuz ve kaliteli simultane tercüme hizmetine sahip olabilirsiniz. Müşteri dostu bir anlayışla tercüme hizmetlerini sunan Focus Tercüme, kaliteli dil anlayışıyla sektör ayırt etmeksizin profesyonel simultane tercüman hizmeti sunar. Focus Tercüme olarak birçok dilde yaptığımız 15000+ aylık çeviri ve 1500+ müşteri memnuniyeti ile sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. 18 yıllık tecrübe ve 120+ dilde, 2000+ kişilik kadromuz ile pek çok çeviri hizmetinin yanı sıra profesyonel Simultane Tercüme Hizmeti de veriyoruz. Siz de "Simultane tercüman arıyorum." diyorsanız ve simultane çeviri hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Focus Tercüme olarak her zaman size her zaman destek olmaya hazırız. Sayfamızda simultane çeviri hakkında sıkça sorulan soruları sizler için yanıtladık. Simultane çeviri hakkında merak edebileceğiniz soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.Simultane Tercüme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Simultane kelimesi, dilimize Fransızcadan gelen kelimelerden bir tanesidir. Türk Dil Kurumuna göre simültane kelimesi, "anında" anlamına gelir. Bir konuşmacı konuşmasını sürdürürken söylediklerinin tercüman tarafından eş zamanlı olarak dinleyicilere aktarımını anlatan süreç, simultane olarak ifade edilir. Bu kelime sıklıkla "simultane çeviri" olarak kullanılır.

Simultane çeviri, eş zamanlı tercüme yani anında tercüme anlamına gelir. Tercümanın bir konuşmayı eş zamanlı olarak sözlü şekilde başka bir dile tercüme etmesi, simultane çeviri olarak nitelendirilir. Simultane tercümanı, bir konuşma esnasında herhangi bir zaman atlaması olmadan direkt çeviri yapar.

Bu sistemde simultane tercümanı ilk olarak ses geçirmeyen bir odanın içinde oturarak kulaklık yardımıyla çevireceği dildeki konuşmayı dinler. Ardından duyduğu konuşmayı eş zamanlı ve eksiksiz şekilde çevirmeye başlar. Tercümanın çevirisi, hedef dildeki kişiye genellikle kulaklık yoluyla ulaşır. Simultane çeviri son derece zor ve önemli bir yöntemdir. İletişim sırasında ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek için oldukça hassas davranmak gerekir. Ayrıca simultane tercüme anında dillerin yapısal farklılıklarından dolayı da birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu konuda tercümanın dile ve terminolojiye hâkimiyeti önemli bir rol oynar. Simultane çeviri için gerekli özellikler, temel olarak her iki dile de hâkim olmak ve geniş kelime bilgisine sahip olmaktır. Simultane çeviri hem fiziksel hem online olarak yapılabilir. Gelişen teknoloji ile online simultane çeviri sıkça tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır. Bizler Focus Tercüme olarak, size en hızlı ve doğru çeviriyi ulaştırmak için uzman bir ekibe sahibiz.

Simultane sistem; dinleyicilerin toplantıyı kolay şekilde takip etmesi için ihtiyaç duyulan kulaklık, kabin, ses sistemi ve mikrofon gibi tüm gerekli malzemelerin toplamına denir. Çok dilli etkinliklerde kullanılan simultane sistemlerinde; konuşmacılar için el mikrofonu, kürsü mikrofonu, yaka mikrofonu ve delege mikrofonu gibi farklı cihazlara da ihtiyaç duyulabilir. Simultane sistemlerinde en fazla 3 saniyelik gecikme meydana gelebilir. Daha fazlası çevirinin aksamasına yol açar. Simultane tercümesinin sorunsuz şekilde ilerlemesi için simultane sisteminin donanımlı ve kaliteli cihazlardan oluşması önemlidir. Simultane sistemlerinde kaliteli ses sistemlerinin seçilmesi; konuşmacıların, dinleyicilerin, çevirmenlerin ve salonda bulunanların en doğru çeviriyi elde etmesini sağlar. Müşterilerimize sunduğumuz simultane sistem ekipmanları son derece kalitelidir.

Simultane çeviride konuşma, anlık şekilde çevrilerek dinleyiciye kulaklık yoluyla iletilir. Ardıl çeviri ise genellikle çevirmenin konuşmacının yanında olduğu ve onun sözü bittiğinde konuşmaların not alınarak iletilmesi yöntemidir. Ardıl çeviri, simultaneye göre daha fazla zaman alır. Bunun yanı sıra anlık ileti sağlanmadığı için bazı duraksamalar da ortaya çıkabilir. Ardıl çeviri ve simultane çeviri, en sık karıştırılan çeviri türleri olarak karşımıza çıkar. İki çeviri sistemi arasındaki farkı bilmek, ihtiyacınız olan hizmeti almanız açısından size yarar sağlayacaktır.

Simultane çeviri, birçok farklı alanda kullanılır. Özellikle toplantı, konferans alanları, uluslararası diplomasi görüşmeleri ve spor faaliyetleri, sıklıkla tercih edilen kullanım alanları arasında yer alır. Siyasal toplantı ve kongrelerde sıklıkla kullanılan simultane tercümede tek bir kelimenin yanlış çevrilmesi küresel çapta büyük sorunlar yaratabilir. Bunu yaşamamak için profesyonel ve deneyimli simultane tercümanlarıyla çalışmak son derece önemlidir. Simultane çeviri, aynı zamanda dünya genelinde en çok kullanılan tercüme yöntemlerinin başında geliyor.
120+ Farklı Dilde Ana Dillerinde Simultane Tercüman Çözümleri
Bizi Tercih Edenler
Yerel ve Global Markaların Tercihiyiz
Bizi Tercih Edenler

test

Bizi Tercih Edenler
Bizi Tercih Edenler

Simultane Tercüme Çözümlerimiz ile Tanışın

Programınıza Özel Teklif Alın

Simultane Çeviri hizmetiyle Focus Tercüme ihtiyacınız olan alanda ve sektörde etkili, hızlı çözümler sunar. Hukuki, tıbbi, ticari, teknik, akademik tercüme gibi pek çok alanda ve 120+ dilde en kaliteli Simultane Çeviri & Tercüman hizmeti için Focus Tercüme ile iletişime geçebilirsiniz. Simultane çeviri & tercüme bürosu Focus Tercüme, 2000+ tercümandan oluşan uzman kadrosuyla profesyonel tercüme çözümlerini sizlere sunmaktadır. Focus Tercüme, simultane çeviri çözümleri ve uygun fiyat seçenekleriyle tercüme sektöründe en çok tercih edilen firmalardan biri olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

Hızlı Teklif
Programınıza Özel Teklif Alın
whatsapp