Sözlü Tercüme

Çevirmenlik hizmetlerinin en önemli parçalarından biri olan sözlü tercüme canlı olarak yapılan konuşmalarda eş zamanlı çeviri olanağı sağlamaktadır. Simültane ve ardıl çeviri olarak iki farklı biçimde sunduğumuz sözlü çevirmenlik hizmetlerimizde teknik ve anlamsal olarak alanında uzmanlaşmış çevirmenlerimizle hizmet vermekteyiz.

Globalleşen dünyada eş zamanlı çevirinin kullanım alanları da yaygınlaşmaktadır. Farklı alanlarda gerçekleştirilen bu hizmetler, kullanım alanına göre ifade biçimleri ve hız değişmektedir. Örneğin bir ilaç firmasının toplantısında hem teknik hız önemlidir hem de ifade alanın kurallarına hâkim olmak önemlidir.

Toplantı, söyleşi, seminer, ticari görüşmeler gibi farklı alanlarda kullanılan eş zamanlı çeviri teknikleri ve yaklaşımları farklı olmaktadır. Tarafların ya da dinleyicilerin ifade edilen anlamı tam olarak fark edebilmesi için hızlı, akıcı ve anlamsal olarak en ne şekilde firmamız tarafından verilmektedir. Simültane hizmetlerde dil uzmanlığının yanında eş zamanlı dil hizmetleri verme konusunda da uzman olan tercümanlarımız hizmet sunmaktadır.

Sözlü Tercüme
Sözlü Çeviri

Simültane hizmetler alanında uzmanlaşmış özel tercümanlarımız konferans, toplantı, seminer gibi konuşmacının dinleyicilere belli bir konuda anlatım yaptığı alanlarda farklı dillerde hizmet vermektedir. Ardıl çeviride farklı konuşmacıların bir arada konuştuğu organizasyonlarda bir konuşmacı sözünü bitirir bitirmez eş zamanlı olarak sağlanmasıdır. Bu tarz hizmetlerde özel eğitim almış uzman tercümanlarımız farklı organizasyonlar için doğru seçimler sunar.

Sözlü Çeviri Hizmetlerinde Teknik Donanım Farkı

Sözlü çeviri hizmetleri yazılı verilen hizmetlerden oldukça farklıdır. Teknik donanım ve dil hâkimiyetinin eşit derecede başarılı olması gerekir. Konuşma süreçleri oldukça farklı işleyebilir. Teknik donanıma sahip uzman tercümanlarımız konuşma süreçlerinin ritmini yakalayabilen her duruma karşı hazırlıklı olan tercümanlardır. Konuşmaların tam olarak aktarılabilmesi için düşünce hızı ve dil yeterliliği önemlidir. Bununla birlikte simültane ve ardıl hizmetlerde, teknik donanım da gereklidir. Deneyimli tercümanlarımız simültane ve ardıl çevirilerde konuşmacıların birbirini tam olarak anlaması ve dinleyicilerle bağ kurmasını sağlarlar.

Sözlü Çeviri Hizmetlerinde Teknik Donanım Farkı

Sözlü Çeviri Hizmetleri

Farklı ülkelerden katılımcıların yer aldığı toplantılarda aynı anda birçok konuşmacı fikirlerini dile getirmektedir. Bu durumda sadece bir dilde değil en az üç dilde uzmanlaşmış tercümanların çalışması gerekir. Uzman tercümanlarımız en az üç dilde profesyonel donanıma sahiptir. Eş zamanlı çevirmenlik hizmetleri ticari tercüme alanında da oldukça sık ihtiyaç duyulan hizmetlerdendir. Firmamız ticari çeviri hizmetlerinde eş zamanlı çevirmenlik hizmetini şirket türü, ticari alan doğrultusunda farklı uzmanlarla sunmaktadır. Bir iş anlaşmasının yapılabilmesi için tarafların birbirini tam olarak anlaması gerekmektedir. Bunun için de ticari sektörün gerektirdiği dil özelliklerine hâkim çevirmenlerle çalışmak önemlidir.

Sözlü Tercüme Hizmetinde Güven Faktörü

İş anlaşmalarında, hukuki davalarda, siyasal toplantılarda verilen dil hizmetlerinde gizlilik önem taşımaktadır. Firma olarak sonsuz güven duygunu yaratmak için tüm tercümanlık hizmetlerimizde gizlilik anlaşması imzalamaktayız. Sözlü çeviride güvenebileceğiniz gizlilik koşullarını sağlamaktayız. Gizli kalması gereken iş toplantıları, ticari anlaşmalar, hukuki süreçler konusunda firmamıza güvenebilirsiniz. Firmamızın tüm hizmetlerinden dijital çözümlerimizi kullanarak hızlı ve kolay şekilde yararlanabilirsiniz.

Sözlü Tercüme Hizmetinde Güven Faktörü

Sözlü Çeviri Hizmetleri

Konferans, iş görüşmeleri, toplantılar için firmamızdan teklif alabilirsiniz. Mükemmeli yakalamak için dünya standartlarında hizmet veren firmamızla tanışmalısınız. Simültane ve ardıl çevirilerde Avrupa standartlarını sağlayan firmamız teknik donanım ve hizmet kalitesi konusunda güvenebileceğiniz firmadır.

Eş zamanlı çevirmenlik hizmetlerinde kişisel ve kurumsal taleplerinizi firmamıza internet üzerinden iletebilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yaparak gerekli planı sunmaktayız. Farklı dillerde dilin kullanım alanında uzmanlaşmış çevirmenlerimizle ve müşteri dostu hizmet standartlarımızla yanınızdayız. Farklı dillerde yapılması gereken toplantılarda toplantının ritmini yakalayan çevirmenlerle çalışmak için bizimle tanışmalısınız. Firmamızın modern çözümlerini keşfederek zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.