Hukuki Tercüme

Mütercim tercümanlık mesleğinin en çok etkili olduğu alanlardan biri hukuk alanıdır. Hukuk alanında ihtiyaç duyulan çevirmenlik hizmeti farklı teknik donanım ve dilsel bakış açısı gerektirmektedir. Sadece mevcut dilde hâkimiyetle sınırlı olmayan hukuki tercüme hukuk dilindeki teknik dil ifadelerine de hâkim olmayı zorunlu kılar.

Farklı coğrafyaların hukuki dil biçimleri de farklı olmaktadır. Hizmet verdiğimiz hukuki çevirmenlik hizmetlerinde istenilen dilde hukuki alanda uzmanlaşmış çevirmenlerimiz çalışmaktadır. Hukuk alanında uzman olan tercümanlarımız resmi işlemlerin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibidir. Hukuk alanında talep edilen resmi evrakların dili talep eden kurumların istediği şekilde hazırlanır. Hukuk alanında sunduğumuz çevirmenlik hizmetleri uluslararası hukuk yazışmalarında, ticari anlaşmalarda, evlilik işlemlerinde ve daha birçok alanda ihtiyaç duyulan çevirmenlik hizmetleridir.

Hukuki Tercüme
Hukuki Çevirme

Hukuki iletişimde resmiyet noter onaylı tercümanların yetkisiyle sağlanır. Yeminli tercümanlarımız hukuki belgeleri imzalama yetkisine sahiptir. Hukuki belgelerinizi dijital ortamda inceleyerek hızlı bir şekilde hizmet verilmesini sağlıyoruz. Belgelerinizi bize gönderebilir istediğiniz çevirmenlik ve imza yetkisi hizmetlerini alabilirsiniz.

Hukuki alanda ifade biçimlerinin değişmesinin iki nedeni vardır. Birisi hukuk alanın dünyanın her yerinde farklı bir alan diline sahip olması ikincisi ise farklı coğrafyalarda hukuki alandaki ifadelerin değişmesidir. Farklı dillerde hukuk alanında uzmanlaşmış tercümanlarımız hukuk alanında şirketinizi ya da kendinizi tam olarak ifade etmenizi sağlayacak çevirmenlik hizmeti sunarlar.

Farklı Dillerde Hukuki Tercüme

Günümüzde coğrafyalar arası iletişim ağı oldukça genişlemiştir. İletişim kurulan ülkelerin artması farklı dillerde çeviri olanaklarına da ihtiyaç yaratmıştır. Firmamız Danca gibi farklı dillerde de hukuk alanında çevirmenlik hizmeti sunmaktadır. Bir ülkeyle ticaret yapmak ya da başka bir ülkeden evlilik yapmak hukuki iletişimi de doğurmaktadır.

Kişi ve kurumlar için az bilinen dillerde de hukuki tercüme hizmeti sunan firmamız ticari tercüme alanında ihtiyaç duyulan hukuki desteği de sunmaktadır. Ticaret hukuku farklı bir profesyonellik gerektirmektedir. Ticari tercüme hizmetimizle ticarette ihtiyaç duyulan hukuki belgelerin istenilen dilde hazırlanmasını ve onaylanmasını sağlıyoruz.

Hukuki Tercüme Hizmetinde Kalite Üstünlük Sağlar
Hukuki Tercüme Hizmetleri

Hukuk alanında ihtiyaç duyulan bu hizmet için aynı zamanda modern hukuk değişikliklerine de hâkim olmayı gerektirmektedir. Farklı ülkelerde hukuki belge biçimleri de değişebilmektedir. Modern hukuk dil biçimlerine hâkim olan tercümanlarımız farklı ülkelerden istenen hukuki belgeleri kurallara uygun ifadelerle hazırlamaktadır.

Hukuk alanın kendi içinde biçimsel ayrılıkları da vardır. Örneğin ticaret hukuku ile ceza hukuku farklıdır. Farklı hukuki alanlarda kullanılan dilsel ifadeler de farklı olmaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan uzman tercümanlar hukukun farklı alanlarında uzmanlaşmıştır. Şirketler hukukunda ihtiyaç duyulan hukuki çeviriler için bu alanda uzman tercümanlarımız hizmet vermektedir.

Hukuki Tercüme Hizmetinde Kalite Üstünlük Sağlar

Ticari anlaşmalarda, şirket görüşmelerinde, hukuki davalarda hukuk diline hâkim profesyonel tercümanlarla çalışmak üstünlük sağlar. Hukuk alanında her şey doğru ifadeye dayanmaktadır. Doğru ifadelerin yaratılabilmesi de profesyonel hukuki tercüme sayesinde mümkün olmaktadır. Firma olarak hukuk alanında farklı alt dallarda müşterilerimizin üstünlük sağlaması için çalışıyoruz.

Hukuki Tercüme Hizmetinde Kalite Üstünlük Sağlar
Hukuki Tercüme ve Çevirme

Hukuk diline ve ifade diline tam olarak hâkim olan uzman tercümanlarımızla her detayda sizi aydınlatarak ilerliyoruz. Mükemmeli yaratmak için her müşterimizin istek ve beklentilerini en üst düzeyde kalite standartlarıyla karşılıyoruz. Hızlı şekilde belgelerinizin en doğru anlatımla hazırlanmasını sağlıyoruz.

Noter onayı gerektiren hukuki belgelerinizi hazırlarken noter onayında indirim almanızı sağlıyoruz. Gizillik anlaşması yaparak sonsuz güven duygusunu koruyoruz. Hizmet vermeden önce tüm müşterilerimizle gizlilik anlaşması imzalıyor güven ilişkisini müşteri odaklı sağlıyoruz. Hukuk alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri sitemizden ön başvuru yaparak değerlendirmemizi sağlayabilirsiniz. Teklif alın bölümünden bize dosyanızı gönderin ve tüm detaylarla ilgili sizi bilgilendirelim.

Hızlı Teklif Formu
Batı Mah. Gazipaşa Cad. Mahir Çelebi İş Merkezi No:52/55
Pendik/İstanbul