Arapça Diliyle İlgili 6 İlginç Bilgi

Arapça Diliyle İlgili 6 İlginç Bilgi

Gizem Akçay
27 Apr 2022

  Arapça alfabesi gerçekte bir alfabe olarak sayılmaz: Arapça dilini eşsiz kılan özellik öğrenilmesini zorlaştıran şey alfabesidir. Harflerin nasıl okunulacağını belirten harekeler bulunmaktadır. Fakat bu harekeler öğrenim amacının dışında pek fazla kullanılmaz.

2.      Arapça ve İbranice birbirine çok benzer dillerdir: Alfabe düzenleri ve alfabe okunulurken çıkarılan sesler hemen hemen aynıdır.

3.      Arapçayı öğrenmek bir insanın 1.69 yılını alabilir: 2014 yılında bu konu ile alakalı olarak bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaya göre anadili İngilizce olan bireyler için Arapça dili öğrenilmesi en zor olan dillerden biridir. 1.69 yıl, ortalama 88 hafta ve 2200 saat ders alınması gereklidir.

           Arapça diğer dillerden etkilenmiştir: Arapça dili diğer dilleri etkilemesi ile bilinse de, kendisi de diğer dillerden çok fazla etkilenmiştir.

5.     Arapça en az 1500 yaşında olarak biliniyor: Klasik Arapça dili, altıncı Yüzyıldan itibaren kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Bazı yazıtlar ise birinci yüzyıl kadar eskiye gidebilmektedir.

6.      Arapça dünyada en çok konuşulan beşinci dildir: Arapça dünyada en yaygın konuşulan diller arasındadır. Çince, İspanyolca, İngilizce ve Hintçe dillerinden sonra.


Arapça dili yukarıda bahsettiklerimize bakarsak öğrenilmesi zor ve ticaret alanlarında en tercih edilen dillerden biridir. Peki Arapça tercümeleri için insanlar en çok nereyi, kimleri veya hangi şirketleri tercih ediyor? Eğer ufak bir araştırma yaptıysanız Focus Tercüme ile karşılaşmış olma ihtimaliniz çok yüksektir. Focus Tercüme, Arapça dilinde; ticaret, finans ve iletişim gibi alanlarda hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası Arapça dilinde tercüman veya mütercim arayan pek çok firma ya da kişi profesyonel Arapça tercüme ihtiyaçları için genellikle Focus Tercüme şirketini tercih etmektedir.

Focus Tercüme, sunduğu profesyonel Arapça tercüme hizmetleri ile yüksek kalitede erek metne sahip olmanıza yardımcı olur. Focus Tercüme, şirketine Arap diline hâkim mütercim ve tercümanlardan oluşan profesyonel kadrosu ile ön plana çıkmaktadır. Eğer Araplar ile ticari ilişkiler yürüten bir firma veya bir kişi iseniz mutlaka profesyonel düzeyde Arapça bilen tercüman ve mütercimlerle çalışmalısınız. Bunun sebebi kültürlerarası bir köprünün kuruluyor olmasıdır. Eğer bu köprünün bir ayağı hatalı yapılmış olursa köprü çöker ve sağlıklı bir iletişim kuramazsınız. Bu yüzden Focus Tercüme firmasının sitesini bir ziyaret etmenizi öneririz. Buradaki linkten Arapça tercüme ihtiyaçlarınız ile ilgili olarak direkt fikir sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel Teknik Tercüme

Yaptırmak istediğiniz profesyonel teknik tercüme ile mi alakalı? Teknik çeviri yaptırmak için en doğru adres şüphesiz ki Focus Tercüme olacaktır. Teknik tercüme için sitemize tıklayarak direkt olarak fikir alabilirsiniz. Fakat biz de araştırmalarımıza göre bir şeyler söylemek isteriz. Focus Tercüme, Arapça dili haricinde yaklaşık olarak seksen dilde hizmet veren bir firmadır. Bu seksen dilde, profesyonel çeviri hizmeti veren ve müşteri odaklı teknik çeviri gerçekleştiren, hakim oldukları dilde hatasız bir erek metin ortaya çıkaran mütercimler ve tercümanlarla çalışmaktadırlar. Teknik tercümenin oldukça hassasiyet barındıran bir konu olduğunu biliyoruz. Fakat Focus Tercüme ekibi alanında uzman ve konuyla ilgili bilgili kişiler tarafından çeviriler gerçekleştirildiği için hiç kuşkusuz metinlerinizi veya evraklarınızı emanet edebileceğiniz bir tercüme bürosudur.

Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

Focus Tercüme, bünyesinde noter onaylı tercüme hizmeti de barındırmaktadır. Kaynak dil Arapça da olabilir, İngilizce veya Almanca da olabilir. Daha sayamayacağımız birçok dilden biri olabilir. Bu Focus Tercüme bünyesi için hiç zor bir durum değildir. Çünkü seksenden fazla dil ile çeviri yapılabilmektedir ekstra olarak çapraz çeviri de bu büroda gerçekleştiriliyor. Noter tasdikli tercüme hizmeti gözünüzü korkutmasın. Birçok büroya göre Focus Tercüme en makul fiyatla en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktadır. Bu hizmet fiyatını belirlerken çevirisi yapılacak olan belgenin; hedef ve kaynak dilleri, belgenin karakter sayısı, noter onayı, teslim süresi, metnin uzunluğu ve müşterinin talepleri gibi unsurlar belirlemektedir.

Bu saydığımız faktörler her belgede değişiklik gösterir elbette. Bu yüzden sabit bir fiyat söylenemez, sabit bir fiyat öğrenmek için Focus Tercüme ile iletişime geçerek yukarıda bahsettiğimiz unsurları kendi belgenizdeki unsurlara göre cevaplamanız gerekmektedir. Noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınızı da profesyonelce karşılamaktayız.

Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp