En Fazla Çeviriye İhtiyaç Duyulan 5 Sektörü Sizin İçin Derledik

En Fazla Çeviriye İhtiyaç Duyulan 5 Sektörü Sizin İçin Derledik

Eren Bacanak
27 Apr 2022

Çeviri, çok geniş bir alana sahip bir sektördür. Aklınıza gelebilecek her türlü metnin çevirisi yapılabilir, diller arası köprüler kurulabilir. Konu skalası çok geniş olan “Çeviri” eylemi, metinlerin türlerine göre ayrılmıştır. Bunun sebebi konu skalasının geniş ve her metnin çevrilebilir potansiyeline sahip olmasıdır. Ve bir çeviri metnin doğru tam olarak doğru çevrilmiş olması için ilgili metinde bilgi sahibi olunması gereklidir. Örneğin; bir tercüman hukuk alanında uzman ise, bu çevirmenden tıbbi bir metin çevrilmesi beklenemez. Çevirmenler uzmanlık alanlarına göre ayrılmıştır. Ve çeviriye ihtiyaç duyulan sektörler de paralel doğrultuda ayrılmıştır. İşte en fazla çeviriye ihtiyaç duyulan 5 sektör:

Tıbbi Tercüme

Tıbbi Tercüme; isminden de anlayabileceğimiz gibi Tıp ve sağlık alanında profesyonel çevirmenler tarafından yapılan bir çeviri türüdür. Focus Tercüme, tıp alanında yapılmış olan akademik araştırmaları, tıbbi makinelerin kullanım kılavuzu, ilaçların açıklamaları ve ilaç tanıtımları gibi daha sayamayacağımız birçok tıbbi konudaki belgeyi hızlı ve hatasız bir şekilde çevirebilecek ekibe sahiptir. Focus Tercüme ekibindeki uzman tercümanlar ile çalışmaktadır ve uzun zamandır bu sektörde hizmet vermektedir. Tıp alanın kaynak dildeki ve erek dildeki kurallarını göz önünde bulundurarak çevirilerini gerçekleştirmektedirler.

Focus Tercüme ekibindeki çevirmenler, kaynak metne bağlı kalarak çevirilerini gerçekleştirmektedirler. Size kaliteli bir çeviri hizmeti sunarak, sizin hem zamandan hem de nakitten tasarruf edebilmenizi sağlarlar. Tıbbi çevirinin zor bir çeviri olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Bu alanda uzmanlaşmak bir hayli zordur. Ve çevirinin yapılması da tıbbi terimler kullanıldığı için bir tık daha zorlaşır. Bunun nedeni tıbbi çeviride en ufak bir hatanın; insan hayatında sorunlara ve canlı sağlığı için büyük sorunlar oluşturabilmesidir. Yanlış bilgilendirilmemek için mutlaka iyi bir tercüman bulunması gereklidir.

Focus Tercüme, uzun zamandır bu sektörde hizmet vermiş ve vermeye devam ediyor olmaları güvenilir olduklarının bir kanıtı sayılabilir. Uzun süredir tıbbi çevirilere devam etmeleri ve iyi bir geçmişlerinin olması güvenilirliği arttıran nedenlerden biridir. Tıbbi bir metni anlamak istiyorsunuz ve çeviriye mi ihtiyacınız var? O zaman Tıbbi tercüme sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Oyun Tercüme

Oyunlarda bulunan yazılı metinlerin tercümesi, oyun satış sitelerinin tercümesi gibi hizmetleri içerisinde barındıran Focus Tercüme “Oyun Tercüme” sektöründe en iyisidir. Oynadığınız oyunu anlamak, ürettiğiniz oyunun kullanıcı kitlesini arttırmak istiyorsanız “Focus Tercüme” müşterilerinin taleplerine ve istekleri doğrultusunda sizlere yardımcı olacaktır. Focus Tercüme, oyun tercümanları çevirisi yapılması istenen oyun sektörüne ait belgenin içeriğini, alanını, hedef ve kaynak dillerini inceleyerek sizlere hatasız bir erek metin ulaştıracaktır.

 Hukuki Tercüme

Focus Tercümanlık Ofisi, sizlere uygun fiyatlı, yüksek kalitede ve hukuk alanında profesyonel çevirmenler hizmeti sunmaktadır. Bu hukuki tercümede “Yeminli Hukuki Mahkeme Kararı” ve “Diğer Hukuki Dosyalar” konusunda yardımcı olacaklardır. Ücretlendirmeleri genel tercüme bürolarına göre daha uygundur. Profesyonel çevirmenler ile çalışıyor olmalarına rağmen müşterilerini zorda bırakmamak adına her konuda yardımcı olabilirler. Fiyatı etkileyen faktörler arasında; karakter sayısı, çevirinin devamlılığı, metin türü, teslim süresi gibi faktörler yer almaktadır. Eğer Focus Tercüme Ofisi’nden hukuk tercüme hizmeti almak istiyorsanız linkteki web sitesinde bulunan “Anında Teklif Al” butonuna tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Akademik Tercüme

Akademik tercümede genellikle; tez, makale gibi alanlarda kaliteli çeviriler yapılmaktadır. Akademik çalışmalardan yazdığınız tezleri veya makaleleri çevirmeye vaktiniz kalmıyor olabilir. Fakat hiç korkmayın Focus Tercüme ekibi sizin için sağ başınızda olacaktır. Akademik çeviride Focus Tercüme sizlere 80’den fazla dilde çeviri imkanı sunmaktadır. Tek yapmanız gereken akademik tercüme sayfasını inceleyip çevirisini yaptırmak istediğiniz metin hakkında Focus Tercüme ekibi ile iletişime geçmek olacaktır.

Teknik Tercüme

Teknik tercüme, çeviri sektöründe en ihtiyaç duyulan 5. sektördür. Teknik çeviri yaptırmak için ofis mi arıyorsunuz? Çok uzakta aramamalısınız. Çünkü Focus Tercüme hemen yanı başınızda. Tek bir tuş ile çevirisi yapılması gereken metninizi, “Teknik Tercüme” konusunda profesyonel kişilere teslim edebilirsiniz. Focus Tercüme sizlere, profesyonel tercümanları ile hatasız bir erek metin teslim edecektir. Detaylı bir şekilde incelemek için teknik tercüme linkine tıklamanız yeterlidir. 

Bültene Kayıt Ol!
Tüm Gelişmelerden Haberdar ol!
İlginizi Çekebilir
whatsapp